Çin malı akıllı saatler!

Merhaba arkadaşlar, bugun sizlerle apple watch görünümlü çin malı olan watch 6’ları inceleyelim. Watch 6’yı incelememin sebebi benim aldığım ürün watch 6 olmasından dolayıdır.  T500 olan modelini de sipariş ettim ilerleyen zamanlarda onu da incelemiş olacağım.

ilk görünüşte apple watch akıllı saatleri ile ayırt edemeyeceğiniz kadar benzerlikte olan bu saatler gerçekten de göründüğü kadar güzel ürünler. Kasasını beğendim güzel duruyor.

Fakat kordonlarına alırken dikkat edin bazı watch6’ların kordonları değiştirilebilir özellikte fakat bazı watch6’ların kordonları değiştirilemiyor hiç çıkmamak üzere monte edilmişler. Alırken buna dikkat etmenizde fayda var derim.

Yazılım olarak incelediğimde ise harika bir görüntüsnün olduğunu ve stabil çalıştığını söyleyebilirim.

Şarj konusuna değinmek gerekirse, ben bluetooth ile telefonumu bağlamadım ve bağlamadan şarjı 3 gün gidiyor. Daha ne olsun diyebilirim.

Telefon bağlantısı yapıp saat üzerinden arama yaptım konuşma gerçekleştirdim sesi muhteşem diyebilirim. Aynı zamanda hem android hem de ios telefonlar ile bağlantı sağlanmaktadır.

  • Adım Sayar – kilometre ölçümü bulunmaktadır: kaç adım attığınızı hesaplamaktadır. Bu anlamda kaç km yürüdüğünüzü de bulmaktadır. Acaba gerçekten de doğru mu hesaplıyor diye kendi telefonum ile kıyasladım. Benim telefonum samsung a30 model olan akıllı telefondur. ikisinin de adım sayarlarını açtım ve 3 km yürüyüş yaptım aradaki fark 140 çıktı. Bu da ölçümün hemen hemen birbirlerine çok yakın olduğunu gösterir.  Sonuç olarak baktığınızda çin malı akıllı saatler adım hesaplamada başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Koşu için yürüme için futbol için tenis için başka bir çok antraman için program bulunmaktadır.
  • Nabız ölçer: Nabız ölçeri bulunmaktadır. Ne kadar doğru ölçtünü bilmiyorum fakat altındaki sensörden nabız ölçmektedir. Kalp ritmini ölçmektedir.
  • Tansiyon ölçer: Tansiyon ölçeri bulunmaktadır. Büyük ve küçük tansiyon  olmak üzere iki veri ölçmektedir.
  • Ateş ölçer: watch6’ların ateş ölçeri bulunmaktadır. Ateşli bir halim olmadı ama genel de 36 derece civarlarında çıktı benim kendi ateşim.
  • Alarm: Alarm kurabiliyorsunuz.
  • Uyku Hesaplama: Günde kaç saat uyuduğunuzu gösteriyor.

Sonuç olarak beğendiğim bir saat oldu. Aşağıdaki resimler de bizzat bana iattir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir