Google Classroom nedir ?

 Google-Classroom-Logo

 

 

 

Google  Classroom nedir ?

Google “Daha az kâğıt daha çok öğretim” öğretim için yeni geliştirdiği uygulamadır. Google  Classroom uygulaması sayesinde eğitimi kalitesini artırarak daha fazla kazınım için geliştirdiği bu uygulama ile sınıf ortamında belli başlı aksaklıkları kaldırarak öğrenci ve öğretmenleri buluşturuyor. Öğretmen artık öğrencilerin daha düzenli bir grup çalışması yapmalarını sağlamaları artık Google  Classroom  ile çok daha kolay ve çok daha verimli oluyor.

 Öğrencilerin  İçin Yararı

Öğrenciler için de çok daha verimli bu uygulamalar artık öğrenciler okul dışı olana grup uygulamaları için ortam sağlamakla kalmıyor onları kâğıt, zaman vb. gibi durumlardan kurtarıyor yaptıkları bireysel ve grup ödevlerine daha verimli şekilde  feedback alarak daha verimli kazanımlar alıyorlar.

Öğretmenler  İçin Yararı

Öğretmenlerinde bu uygulamadan birçok kazanımları bulunuyor.Zamandan tasarruf ders anında ödev kontrol yok hangi öğrenci ne zamana ödev veri derdinden kurtarıyor  ayrıca her ödev kontrolünden sonra sizi feedback vermekten kurtarıyor. Ödevlerine yardım isteyen öğrencilere daha verimli yardımlarda bulunmanızı sağlıyor dosaya paylaşımıyla herkese daha fazla kaynak sunabiliyor. Daha önemlisi öğrencilerin kazanımları daha net görebiliyorsunuz ve  not vermeniz daha kolaylaşıyor. Bunları yaparken yoldayken parktayken otururken bile yapabiliyorsunuz Google  Classroom mobil uygulaması sayesinde.

ClassroomUsesOfGooglePlusGoogle  Classroom aslında sınıf ortamında bize zaman kaybettiren birçok şeyi daha basite indirgeyerek bizi sınıfları yeni denetim aracı haline gelerek verdiğimiz emeğin kalitesini artırıyor. Ders hazırlayın için büyük kolaylık sunu bu uygula sanal dünyada bir sınıf yaratıp içinde zaman alan birçok şeyi daha az  zamanla daha verimli hale getiriyor, ödevleri dağıtmak onları toplamak not vermek artık zor değil.
Google Classroom sınıfta öğretmen öğrenci arasında  daha fazla zaman yaratıyor bunu da daha kaliteli kazanım alarak yapıyor.

Kısaca Google  Classroom nasıl kurulur.

Google  Classroom kaydolun. https://www.google.com/a/signup/?hl=tr_ALL&enterprise_product=GOOGLE.EDU&utm_campaign=classroom-edu-page&utm_medium=et&utm_source=classroom-ineligible#0

*Buraya kayıt olan öğretmenler bundan sonra kendi hesaplarından kendilerine  sınıf açıyorlar.

*Açılan sınıdtan örencilere kod göndererek onalrı sınıfa dahil ediyorlar. Her öğrenciye ödevinizin bir kopyası gönderilebilir. Ödevinizi hangi öğrencilerin tamamladığını ve hangi öğrencilerin hâlâ ödev üzerinde çalıştığını burdan  görebilirsiniz.images

*Öğrenciler ise öğretmenden gelen kodla sınıfa dahil olurlar.Öğretmenle özel veya sınıfın tümüne görüşmeler yapabilirsiniz veya sorular sorabilirsiniz.Google Driver sayesinde istegiğiniz herşeyi sisteme yükleyebilirisiniz.

Merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bırdan ulaşabilirsiniz.https://classroom.google.com/ineligible?emr=0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir