Kahoot Nedir?

Kahoot Uygulamasından Bir Örnek Kare

Kahoot uygulamasından bir örnek

Khoot Uygulaması Nedir?

Kahoot uygulaması, dersi tek düze işlemekten kurtaran,  dersi daha heyecanlı ve oyun oynarcasına zevkli hale getiren bir uygulamadır. Bu uygulama öğrencilerin hazırbulunuşlukarını ölçebilir,  öğrencilerin bilgilerini,  öğrencilerin  yeni öğrendikleri bilgilerini tekrar etme imkanı sunar.
Yani kahoot uygulaması kısaca oyun oynar gibi derse heyecan katan bir test yöntemidir.  Öğrencileri yarıştırır,  anlık olarak( Dönüt süresi için istenildiği süre seçilebilir.) bilgileri tarar, anında geri dönüt verilmesine imkan tanır.

Khoot Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Khoot uygulamasını kullanmak için öğretmen olarak üye olmamız ve giriş yapmamız gerekmektedir.
Giriş yaptıktan sonra test,  anket ve tartışma oluşturabiliriz. Örnek vermek gerekirse bir test yapmak için Quiz’i seçip gerekli text’leri doldurarak bir test oluşturabiliriz.

Kahoot uygulaması nasıl kullanılır sorusunu youtube dan video’lu anlatımdan izleyebilirsiniz:

Uygulamalı Olarak Anlatalım…

Kahoot uygulamasında bir test oluşturdunuz ve oluşturduğunuz testi çalıştırdınız.
Çalıştırırken uygulama size bir numara (örneğin: 1651364 gibi)  verecek. Hazırlamış olduğunuz bu teste katılmak isteyen öğrenciler kendi tabletlerinden veya telefonlarından kahoot uygulamasını açarak bu uygulamadan öğretmenin vermiş olduğu numara ile teste dahil olabilirler.

Dilerseniz bu uygulama ile sınıfı gruplara ayırarak her gruba bir tablet verip gruplar arasında da yarışma yaptırabilirsiniz.

Kahoot uygulaması için : https://kahoot.it

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir