Whatsapp Windows Geldi!

Merhaba arkadaşlar,

bu yazımda sizlere whatsapp windowsun haberini vereceğim bildiğiniz üzere whatsappa web.whatsappcom dan giriş yapıp QR kodunu tarattıktan sonra whatsapp’ı web ortamında kullanabiliyorduk fakat apple da durum hem web whatsapp kullanırken hem de uygulama olarak indirip kurabiliyorduk tabi bunu windowsda yapmak mümkün değildi. Ancak artık whatsapp windows uygulamasını üretti ve sitesinde şuanda yayında olan whatsapp uygulmasını şimdi indirdim ve 136 MB boyutunda.

Whatsapp windows uygulamasını şimdi kurdum karşıma çıkan ekran webWhatsapp ile aynı yine QR kodunu telefondan okutuyorsunuz ve telefondaki whatsapp windows uygulamasına geçiyor.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki WebWhatsappdan hiçbir farkı yok eğer web de açarsanız windows uygulamasında açılmasına izin vermiyor eğer windowsda açarsanız web uygulamasında oturum açmana izin vermiyor ya birinde ya birinde açmanız gerekiyor. kısaca görüşüm uygulamayı yüklemeye boşuna yer tutmasına hiç gerek yok siz en iyisi mi web whatsapp a devam edin. Apple da durum farklı tabi ondan web whatsapp da resim indiremediğin için uygulamayı kurmak zorundasın ama windowsda öyle bir durum yok dediğim gibi webwhatsapp ı kullanırsanız en azından bilgisayarınızın 136 mb’lık kısmı boşuna kullanılmamış olur.

Uzmanogretiyor tadında.. iyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir