Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır.

Merhaba arkadaşlar,
daha önceki yazımda sizlere youtube’da nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazmıştım. Ufakça o yazımdan en önemli dikkat etmemiz gerekenleri hatırlatarak yazıma devam edeyim; Telif hakkı youtube da çok önemli kullandığınız müzik, resim, video gibi materyallere dikkat edilmeli demiştim ve çok büyük sıkıntılar yaşarsınız demiştim hatta şöyle bir örnek vermiştim büyük şirketlere ait müzikleri belli bir sürenin üstünde kullandığınızda o büyük şirketler şu kadar para vermezseniz size dava açacağız şeklinde tehditlerde bulunabilir demiştim, arkadaşlar bu konular çok ciddi ve kesinlikle başınız derde girmeden dikkat edin. ve son son olarak da içeriklerin mutlaka özgün olması gerektiğini bahsetmiştim sizlere.

Yeni yazımda ise youtube’dan nasıl para kazanılır genel bir bilgi vereceğim;
Bunlardan birincisi youtube adsense(Resim 1.1) reklamlarından para kazanabilirsiniz. Resim aşağıda göründüğü gibidir.

youtube adsense
Resim 1.1

 

 

 

 

 

 

 

youtube kanalınız varsa bir de youtube adsense hesabı oluşturup videolarımıza youtube adsense reklamlarını koyarsak ve bu reklamlar eğer tıklanırsa bunlardan para kazanmış oluruz arkadaşlar. Peki bu youtube adsense reklamından her tıkalamaya ne kadar para kazanıyorsunuz? Bu sorunun tek bir cevabı yok arkadaşlar. Youtube kanalınızın kalitesine göre değişir. Kanalınızın kalitesi ise videoların süresinden tutunda özgün içerikler özgün yazılar yazmadan ta ki videonuzun görüntülenme sayısına kadar bir çok etken var. Yalnız arkadaşlar youtube dan en temel para kazanma yöntemi bu şekildedir. ilk başlangıçta herkes bu şekilde para kazanır.

Tabi tek para kazanma kaynağı youtube adsense reklamı değil. Eğer siteniz belli bir kaliteye belli bir kitleye ulaşırsa tabi reklam için sizi bulacaklardır. Örneğin benim bir firmam var ve youtube da bir kanala reklam vericem önce bakmam gerek şey reklam vereceğim ürün ile kanalın aynı kategoride olmasıdır. şöyle ki arkadaşlar oyun yazdım ve oyunu reklam edeceğim takdir edersiniz ki komedi ile ilgili bir kanala değil de oyun videoları çeken kanala reklam veririm gibi gibi…  Eğer kanalınız belli bir kitleye ulaşırsa reklam için onlar sizi bulacaktırlar.

Bir sonraki yazımda ise sizlere kısaca Telif hakları ile ilgili Buzz My Videos’u anlatacağım bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir